Zamość jest urokliwym miastem. Park Zamojski oraz Stare Miasto  cieszą  się dużym uznaniem. Jednak w tym turystycznym mieście można spędzić miło czas w przypadku niesprzyjającej pogody. Planując urlop wypoczynkowy nie mamy wpływu na warunki atmosferyczne. Zdarza się, że nasz wymarzony urlop okazuje się deszczowym weekendem. Jednak nawet w taką pogodę możemy dostrzec piękno Zamościa. Istnieje możliwość spędzenia tego okresu w równie przyjemny sposób. Zamość ma do zaoferowania wiele atrakcji.

  1. Muzeum Zamojskie

Deszczową porą można skorzystać z ofert muzeum. Zajmuje ono piękne kamienice ormiańskie. Na turystów czekają tam wspaniałe eksponaty, obrazy, stare księgi jak i również broń. Przy samym wejściu znajduje się wyjątkowa sala. Każdy może poznać życie Jana Zamoyskiego – założyciela miasta. Ponadto w sali tej znajduje się panoramiczna makieta. Można  na niej dostrzec ratusz, pałac zy gmach Akademii. Pracownicy Muzeum to wyjątkowi znawcy Zamościa. Można wysłuchać legend, historii oraz ciekawych anegdotek na temat Zamościa.

 

  1. Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu

Idealnym rozważeniem na deszczowy weekend jest Centrum kultury Filmowej „Stylowy”. Każdy kinomaniak będzie się tam czuł jak w raju. Bogaty repertuar pozwala spędzić wyjątkowo deszczowy wieczór. Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” prowadzi wielokierunkową działalność. Oprócz filmów można obejrzeć również spektakle teatralne czy transmisje oper. Ponadto w salach kinowo – konferencyjnych są organizowane sympozja naukowe oraz konferencje o charakterze międzynarodowym i lokalnym.

 

  1. Galeria Zamojska

Profesjonalna Galeria Zamojska integruje środowisko plastyczne jak i mieszkańców Zamojszczyzny. Ukazuje ona istotne zjawiska Wschodniej i Zachodniej Europy. Od wielu lat propaguje oraz pielęgnuje ilustracje artystyczne. Kolekcja liczy ponad 3 tysiące oryginalnych egzemplarzy, a co za tym idzie jest ona największa w Polsce. Galeria prowadzi również sprzedaż zbiorów. Autorami są głównie twórcy z Zamościa. Jest to doskonałe miejsce dla osób ceniących sztukę.

 

  1. Orkiestrę Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego

Turyści, ceniący dobrą muzykę mogą skorzystać z ofert Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego. Orkiestrę w Zamościu tworzą absolwenci wyższych uczelni muzycznych oraz zawodowcy. Ich repertuar pogłębia wrażliwość artystyczną, poczucie estetyki oraz wpływa na kształtowanie świadomości. Z Orkiestrą współpracowało wielu uznanych muzyków, m.in.: Ewa Bem, Stanisław Soyka, Hanna Banaszak i wiele innych. Każdy turysta, ceniący profesjonalnych muzyków pokocha to miejsce.

  1. Pływalnia

Pływalnia w Zamościu jest czynna praktycznie całą dobę, od godziny 6 do 22. Jest to idealna perspektywa spędzania czasu dla całej rodziny. Pływalnia oprócz nauki pływania dla najmłodszych oferuje również inne atrakcje. Na terenie obiektu można się zrelaksować w różnoraki sposób. Pływalnia oferuje swoim klientom rehabilitację, solarium, saunę. Na terenie obiektu znajduje się również sala fitness, sklepik z akcesoriami pływackimi, kawiarnia, salon kosmetyczny oraz fryzjerski. Cały budynek jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych.

Zamość to miasto przyjazne turystom. Można cieszyć się jego urokiem bez względu na pogodę. Zamość oferuje wiele atrakcji dla osób aktywnie spędzających czas oraz dla tych, którzy cenią sztukę i relaks.